Selle San Marco

Selle San Marco Shortfit 2.0 3D Racing Open-Fit Saddle - Wide L3 - black

Beskrivelse

Selle San Marco Shortfit 2.0 3D Racing Open-Fit Saddle - Wide L3 - black

Mestre enhver tur på vejen med de lette Xsilite-streberne og den 3D-printede sål på Shortfit 2.0 3D Racing.

Shortfit 2.0 3D Racing er fremstillet med et specialudviklet, 3D-printet profil og giver støtte på selv de hårdeste landevejsture, så du kan klare selv de stejleste stigninger og hurtigste nedkørsler. De differentierede polstringszoner sørger for progressiv dæmpning, mens Xsilite-strebene sikrer stabilitet og garanterer komfort ved hvert pedaltråd. Denne højteknologiske, landevejsspecifikke sadel med carbon DLS™-teknologi er en af de mest avancerede på markedet og det perfekte supplement til din drømmecykel. 

Egenskaber ved Selle San Marco Shortfit 2.0 3D Racing Open-Fit-sadelen

Racing - Xsilite

Hule stivere af AiSi304-rustfrit stål (ydre diameter 7 mm – indre diameter 5 mm) Meget let, modstandsdygtig og robust under alle vejrforhold. En særlig fremstillingsproces garanterer en fremragende udmattelsesmodstand. Alle sadler i Racing-klassen er udstyret med Xsilite-streber.

Carbon Fiber Reinforced Sadelskal

Højtydende nylon, forstærket med kulfibre, fremstillet med variabel tykkelse, forstærket med ribber og broer, der forener stivhed med ergonomi og holdbarhed uden at påvirke skallens vægt.

3D-printet

3D-printet polstring med et specielt, firmapropriet mønster og differentierede polstringszoner, der giver progressiv dæmpning over hele overfladen og sikrer cyklisten optimal komfort og støtte ved cykling.

Selle San Marco
Datablad
Produktnavn: Selle San Marco Shortfit 2.0 3D Racing Open-Fit Saddle - Wide L3 - black
Producent: Selle San Marco
Varenummer: SSM769239
aktivitet: Cykling
køn: herre
anvendelse cykelsport: Racercykel
skinneklemme-stil: runde skinner
sadel-funktioner: Trykaflastningskanal, uden polstring, Åbent sadeludtræk
materiale sadelovertræk: Syntetisk
materiale sadelskinner: Stållegering
sadelskinne-diameter: 7
længde x bredde: 255 x 155mm
modelår: 2026
farve: Sort
vægt: 223g
producent-varekode: 7022000046
vægt-kilde: Producent
GTIN: 8030282541399
Producentens side: http://www.sellesanmarco.it/en/
Tilgængelighed
Anmeldelser (0)
Producent

Selle San Marco

Alle produkter fra Selle San Marco
Selle San Marco
Via E. Fermi, 2
31011 Casella d'Asolo (TV)
Italy
welcome@selleitalia.com
https://de.sellesanmarco.com