Klean Kanteen

Klean Kanteen Rise Tumbler Insulated Mug + Flip Lid - 473ml - autumn glaze

Beskrivelse

Klean Kanteen Rise Tumbler Insulated Mug + Flip Lid - 473ml - autumn glaze

Ergonomiske former, jordfarver og mange anvendelsesmuligheder er kendetegnene for den nye Rise Tumbler. Disse krus er fremstillet af certificeret 18/8-rustfrit stål, der består af 90 % genbrugsmateriale, og er udstyret med Climate Lock-vakuumisolering. Rise Tumbler leveres med det nye, spildsikre Flip Lid-låg. Dette sikrer, at temperaturen holdes længere. Desuden spildes der intet af dit drikke, når du går en hyggelig tur, og du kan drikke komfortabelt takket være låget. Bemærk venligst, at låget ikke er lækagesikkert.

Egenskaber ved Klean Kanteen Rise Tumbler termokrus + Flip-låg – 473 ml

  • Climate Lock-vakuumisolering: Holder drikken varm eller kold i timevis
  • Holder iskoldt 0–13 °C: 23 timer
  • Holder varmt 49–88 °C: 6 timer
  • Fremstillet af 90 % certificeret genanvendt 18/8 rustfrit stål: Det sparer CO₂
  • Slagfast Klean Coat-pulverlakering: Sikker for mennesker og miljø
  • 18/8 rustfrit stål, der er godkendt til fødevarer: Aflægger ikke smag og optager heller ikke smag
  • BPA-fri
  • Tåler opvaskemaskine
  • Inkluderer låg med udklappelig drikkeåbning: Gør din yndlingsdrik spildsikker

Klean Kanteen
Datablad
Produktnavn: Klean Kanteen Rise Tumbler Insulated Mug + Flip Lid - 473ml - autumn glaze
Producent: Klean Kanteen
Varenummer: KKT618277
aktivitet: Outdoor, Fritid
materiale: Rustfrit stål
mål (l/b/h): 83/83/165mm
hydrering, flaske & flaskeholder: Termokrus
volumen: 0.47l
modelår: 2025
kollektion: Helår
farve: Rød
vægt: 292g
vægt-kilde: Producent
GTIN: 763332074551
Tilgængelighed
Anmeldelser (0)
Producent

Klean Kanteen

Alle produkter fra Klean Kanteen
Klean Kanteen Germany
Duvenstedter Berg 55
22397 Hamburg
Germany
info@kleankanteen.de
www.kleankanteen.de