Wolf Tooth

Wolf Tooth Drop Stop Narrow-Wide Chainring - 107mm - SRAM - black

Beskrivelse

Wolf Tooth Drop Stop Narrow-Wide Chainring - 107mm - SRAM - black

Wolf Tooth 107 BCD-klodsehjulet er ikke kun smukt udført og let, men er også udstyret med et patenteret Narrow-Wide-design, der er perfekt egnet til 1x-opsætninger – kæder, der falder af, hører fortiden til.

Egenskaber ved Wolf Tooth Drop Stop Narrow-Wide klodsehjul

  • patenteret Drop-Stop Narrow-Wide tandprofil minimerer kædefald
  • perfekt til 1x-konfigurationer
  • fremstillet af 7075-T6 aluminium
  • anodiseret overflade
  • til 107 BCD SRAM kranksæt
  • ikke kompatibel med Shimano HG+ kæder
Wolf Tooth
Datablad
Produktnavn: Wolf Tooth Drop Stop Narrow-Wide Chainring - 107mm - SRAM - black
Producent: Wolf Tooth
Varenummer: WTC626958
aktivitet: Cykling
materiale: Aluminium
anvendelse cykelsport: Racercykel
antal gear - for: 1
antal gear - bag: 9, 10, 11, 12
klinge-version: Narrow-Wide, rund
modelår: 2026
farve: Sort
vægt: 79g
vægt-kilde: Producent
vejet version: 40
boltcirkel-diameter: 107
antal tænder: 38, 40, 42, 44
GTIN: 810006806106, 810006806113, 810006806120, 810006806137, 810006806144
Producentens side: http://www.wolftoothcycling.com
Tilgængelighed
Anmeldelser (0)
Producent

Wolf Tooth

Alle produkter fra Wolf Tooth
Cosmic Sports GmbH
Leyher Strasse 47
90763 Fürth
Germany
info@cosmicsports.de
www.wolftoothcomponents.com