Wolf Tooth

Wolf Tooth 6-Bit Hex Wrench Keyring Multitool - black

Beskrivelse

Wolf Tooth 6-Bit Hex Wrench Keyring Multitool - black

Wolf Tooth- 6-Bit Hex et er et slankt multiværktøj med 11 funktioner til almindelige cykelreparationer og daglig brug. Det er lille nok til at passe i en bukselomme. Alle bits er ED-belagte, korrosionsbestandige og opbevares i håndtagene.

Versioner med nøglering er et godt valg for alle, der gerne vil have et multiværktøj til daglig brug med sig. Multiværktøjet forbliver lukket, så længe nøgleringen er fastgjort. Det forhindrer, at det åbner sig, når du er på farten.

Egenskaber ved Wolf Tooth 6-Bit Hex Wrench Keyring -multiværktøjet

  • Krop af 7075-T6 aluminium
  • Version med nøglering
  • ED-belagt og korrosionsbestandig
  • Magneter holder bitsene på plads
  • Drejehovedet er testet med et drejningsmoment på over 40 Nm
  • Kompatibel med 8-Bit & EnCase multiværktøjer

Wolf Tooth
Datablad
Produktnavn: Wolf Tooth 6-Bit Hex Wrench Keyring Multitool - black
Producent: Wolf Tooth
Varenummer: WTC627040
aktivitet: Cykling
arbejdsområde: Universal
materiale: Aluminium
værktøjstype: Kærvskruetrækker, Unbrakonøgle, Stjerneskruetrækker, Torx, Multiværktøj / minitool
unbrakostørrelse: 2, 2,5, 3, 4, 5, 6, 8
torx-størrelse: T10, T25
modelår: 2026
farve: Sort
vægt: 53g
producent-varekode: 6-BIT-KR-BLU
vægt-kilde: Producent
GTIN: 810006805789
Producentens side: http://www.wolftoothcycling.com
Tilgængelighed
Anmeldelser (0)
Producent

Wolf Tooth

Alle produkter fra Wolf Tooth
Cosmic Sports GmbH
Leyher Strasse 47
90763 Fürth
Germany
info@cosmicsports.de
www.wolftoothcomponents.com