Wolf Tooth

Wolf Tooth Performance Headset - Upper Part | 1 1/8" | EC34/28.6 - raw silver

Beskrivelse

Wolf Tooth Performance Headset - Upper Part | 1 1/8" | EC34/28.6 - raw silver

Det højkvalitative Wolf Tooth Performance-styrfitting overbeviser med sin præcision og holdbarhed. Det er fremstillet af robust 6061-aluminium og leverer førsteklasses ydeevne til mountainbikes, gravelbikes og meget mere. Takket være flere tætninger beskyttes lejet mod snavs og fugt, hvilket forlænger levetiden betydeligt.

Højdepunkter ved Wolf Tooth Performance-styrfittingen

  • Materiale: 6061-aluminium
  • Leje: Kromstål, forseglet
  • Beskyttelse: Topkappe med o-ring
  • Pasform: til steler med eksterne lagerskåle (EC)
  • inkl. skrue og klemme
  • Fremstillet i USA
Wolf Tooth
Datablad
Produktnavn: Wolf Tooth Performance Headset - Upper Part | 1 1/8" | EC34/28.6 - raw silver
Producent: Wolf Tooth
Varenummer: WTC705847
aktivitet: Cykling
anvendelse cykelsport: Racercykel, MTB
S.H.I.S.: External Cup (EC)
S.H.I.S. top: EC34 / 28.6
styrlejer-version: Øvre del
styrlejer-stakhøjde: 16mm
modelår: 2026
farve: Sølv
vægt: 64g
producent-varekode: EC34U-5MM-RSIL-B
vægt-kilde: Producent
styrerør Ø - top: 1 1/8"
GTIN: 810006809770
Producentens side: http://www.wolftoothcycling.com
Tilgængelighed
Anmeldelser (0)
Producent

Wolf Tooth

Alle produkter fra Wolf Tooth
Cosmic Sports GmbH
Leyher Strasse 47
90763 Fürth
Germany
info@cosmicsports.de
www.wolftoothcomponents.com