Early Rider

Early Rider Works Comp - Flat Pedals - pink

Beskrivelse

Early Rider Works Comp - Flat Pedals - pink

 

Sikker fodfæste og robust konstruktion


Early Rider P1 Works Comp-platformspedaler har en glasfiberforstærket nylonkrop og forseglede lejer, hvilket gør dem mere modstandsdygtige over for snavs og stænkvand. Pindene giver tilstrækkeligt greb uden at være for aggressive i deres form. 

Egenskaber ved Early Rider Works Comp - platformspedaler:

  • glasfiberforstærket nylonkrop med integreret reflektor
  • Pedalstifter med godt greb
  • Chromoly-aksel og forseglede patronlejer
  • alsidig anvendelse: Ideel til daglig brug og eventyrlige ture
  • Mål: 95 x 95 x 21 mm
Early Rider
Datablad
Produktnavn: Early Rider Works Comp - Flat Pedals - pink
Producent: Early Rider
Varenummer: EAR724107
aktivitet: Cykling
anvendelse cykelsport: MTB
pedal-version: Flade pedaler / platform-pedaler, Børnepedal
platformstørrelse: 95 x 95mm
pedalgevind-størrelse: 9/16"
modelår: 2026
kollektion: Helår
farve: Pink
producent-varekode: ERSP000711-5
materiale pedalaksel: Stål
materiale pedalhus: Plast
GTIN: 5060133277095
Producentens side: http://earlyrider.com/
Tilgængelighed
Anmeldelser (0)
Producent

Early Rider

Alle produkter fra Early Rider
Early Rider Ltd.
2 Butlers Close, Lockerley, Romsey, United Kingdom, SO51

info@earlyrider.com
+44 (0) 118 996 0638