Radoxx Components

Radoxx Components UDH SL Trek ABP Derailleur Hanger - black

Beskrivelse

Radoxx Components UDH SL Trek ABP Derailleur Hanger - black

UDH SL Trek-skifterøjet er CNC-fræset med højeste præcision af højkvalitets 7075-aluminium og er det perfekte valg for krævende cyklister, der lægger vægt på pålidelighed, lethed og skifteydelse. Det er detaljerne, der gør forskellen ved denne UDH-skifterøje: Hvert unødvendigt gram er fjernet uden at gå på kompromis med holdbarheden. Der er ikke anvendt plast, men udelukkende højfast aluminium.

Produktspecifikationer for Radoxx Components UDH SL Trek ABP skifterøje:

  • Rammekompatibilitet: Alle TREK-cykelsteller med UDH-skifteøjefastgørelse og ABP (Active Braking Pivot)
  • Kompatibilitet med gear: Fungerer med alle gear
  • Vægt: 31,4 g
  • Gevind på stikaksel: M12x1,0
  • Materiale: Højstyrke 7075-T6 aluminium
  • Produktionssted: Tyskland

leveringsomfang:

  • 1x UDH SL ABP skifterøje
  • 1x skrue
  • 1x TREK ABP-skive 

OBS: UDH-skrueen har venstregænget gevind!

Radoxx Components
Datablad
Produktnavn: Radoxx Components UDH SL Trek ABP Derailleur Hanger - black
Producent: Radoxx Components
Varenummer: RAX729361
aktivitet: Cykling
materiale: Aluminium
anvendelse cykelsport: Racercykel, MTB, Allroad / gravel
stelreservedele & tilbehør: Gearøre / udfald
modelår: 2026
kollektion: Helår
farve: Sort
vægt: 31.4g
producent-varekode: RS27111-0109-03
vægt-kilde: Producent
GTIN: 4262433411167
Producentens side: https://www.radoxx.de/de/
Tilgængelighed
Anmeldelser (0)
Producent

Radoxx Components

Alle produkter fra Radoxx Components
Radoxx Components GmbH
Gänsbach 1
83253 Rimsting
Germany
info@radoxx.de
www.radoxx.de