Wolf Tooth

Wolf Tooth Premium EC Headset Lower Part - 1 1/8" - EC34/30 - raw silver

Beskrivelse

Wolf Tooth Premium EC Headset Lower Part - 1 1/8" - EC34/30 - raw silver

Wolf Tooth-styrfittings fremstilles i USA af 6061-aluminium. Styrfittingsne har tre lag af førsteklasses, specialudviklet tætning, der beskytter lejerne mod vejr og vind og forlænger styrfittingsens levetid. De er lette, robuste og holdbare. Fås i et bredt udvalg af farver. Disse EC-styrfittings er velegnede til steler med eksterne lagerskåle, hvilket betyder, at lejet på disse styrfittings er placeret uden for stelen. Premium-styrfittings med Enduro-rustfri stållejer har livstidsgaranti på lejerne. Den specialformede dobbeltlæbede pakning ved styrhovedet beskytter det nederste leje selv under de hårdeste forhold.

Kompatibilitet for Wolf Tooth Premium EC-styrfitting

  • Alle steler, der bruger en eksternt styrfitting med en indvendig diameter på 34 mm på det øverste styrrør og 34 mm på det nederste styrrør
  • Øvre og nedre styrfittinge sælges separat
  • Tætnede Enduro-lejer i rustfrit stål er inkluderet i leveringsomfanget
  • EC34-sænkesæt er ikke kompatible med Surly 1-1/8"-forgaffler med lige styrerør

Wolf Tooth
Datablad
Produktnavn: Wolf Tooth Premium EC Headset Lower Part - 1 1/8" - EC34/30 - raw silver
Producent: Wolf Tooth
Varenummer: WTC732884
aktivitet: Cykling
S.H.I.S.: External Cup (EC)
S.H.I.S. bund: EC34 / 30
styrlejer-version: Nedre del
styrlejer-stakhøjde: 12.25mm
modelår: 2026
farve: Sølv
vægt: 37g
producent-varekode: EC34L-30-RSIL
vægt-kilde: Producent
styrerør Ø - bund: 1 1/8"
GTIN: 810006809817
Producentens side: http://www.wolftoothcycling.com
Tilgængelighed
Anmeldelser (0)
Producent

Wolf Tooth

Alle produkter fra Wolf Tooth
Cosmic Sports GmbH
Leyher Strasse 47
90763 Fürth
Germany
info@cosmicsports.de
www.wolftoothcomponents.com