Mons Royale

Mons Royale Connor Wool Cap - black

Beskrivelse

Mons Royale Connor Wool Cap - black

En klassisk kasket med seks paneler og flad skygge i uldtwill. Beskytter mod sol og kulde i Mons-stil.

Egenskaber ved Mons Royale Connor Wool-kasketten

  • Klassisk kasket med seks paneler
  • Flad skygge
  • Snapback-justering for præcis pasform
  • Karakteristisk 3D-broderi


Materiale 70% polyakryl, 30% uld

Mons Royale
Datablad
Produktnavn: Mons Royale Connor Wool Cap - black
Producent: Mons Royale
Varenummer: MRY739600
Materiale: 70% polyakryl, 30% uld
kompression: nej
aktivitet: Outdoor, Fritid
køn: unisex
tekstilstof: Syntetisk, Uld
sæson: Helårs
hovedbeklædning-version: Hætte
modelår: 2026
kollektion: Forår/Sommer
farve: Sort
vægt: 105g
GTIN: 9420070084112
Producentens side: http://www.monsroyale.com
Tilgængelighed
Anmeldelser (0)
Størrelsesguide

Producent: Mons Royale

I nedenstående tabeller finder du oplysninger om tøjstørrelserne fra producenten Mons Royale.

Kategori: Hovedbeklædning / Hjelme

Unisex

Unisex

International S / M L / XL OS
hovedomkreds (cm) 56 - 58.5 58.5 - 61 58.5 - 61

International S / M

hovedomkreds (cm) 56 - 58.5

International L / XL

hovedomkreds (cm) 58.5 - 61

International OS

hovedomkreds (cm) 58.5 - 61
Producent

Mons Royale

Alle produkter fra Mons Royale
TeamBreyer Agency GmbH & Co. KG
Himmelgeisterstrasse 88
40225 Düsseldorf
Germany
info@teambreyer.com
www.monsroyale.com