Chris King

Chris King ThreadFit T47-30x Bottom Bracket - T47-68/73-30 - different colors

Beskrivelse

Chris King ThreadFit T47-30x Bottom Bracket - T47-68/73-30 - different colors

Chris Kings ThreadFit™ T47-kranksætleje er løsningen. Et superglidende, holdbart kranksætleje, der er udviklet på basis af Chris Kings legendariske skråskulderlejer. ThreadFit™ T47 tilbyder både pålideligheden og sikkerheden ved et gevindleje samt stivheden og kraftoverførslen fra et Pressfit 30-kranksætleje.

ThreadFit™ T47 30x-kranksætlejen passer til 68 mm og 73 mm kabelhylstere sammen med 30 mm krankaksler.

Egenskaber ved Chris King ThreadFit T47-30x-kranksætlejen

  • Legendariske lejer fremstillet internt
  • Let at vedligeholde med Chris King Grease Injection Tool
  • Sikkerheden ved et gevindleje kombineret med stivheden fra et Pressfit-leje
  • Konverteringssæt tilgængelige
  • Udviklet og fremstillet i Portland, Oregon, USA
  • Nem at montere med Chris King BB Cup Tool


Kassebredde: 68 / 73 mm

Bemærkning vedrørende Chris King-kranksætlejen

For at montere en krankarm med Chris King-kranksætleje kræves der desuden et Chris King Fit Kit-ombygningssæt. Disse indgår ikke i leveringsomfanget og kan købes i BIKE24-shoppen.

Du kan finde yderligere oplysninger i PDF-filerne, som kan downloades under "Vedhæftede filer". Tilgængelig på engelsk.

Chris King
Datablad
Produktnavn: Chris King ThreadFit T47-30x Bottom Bracket - T47-68/73-30 - different colors
Producent: Chris King
Varenummer: CHK369208
aktivitet: Cykling
materiale: Aluminium, Rustfrit stål
anvendelse cykelsport: MTB
krankboks-type: T47
krankboks-akselprofil: 30 mm hulaksel
krankboks-husbredde: 68 mm, 73 mm
krankboks-konstruktion: Krankboks-skåle
husdiameter: 47mm
modelår: 2026
farve: Sort, Grå, Rød, Blå, Orange, Guld, Sølv, Turkis
GTIN: 841529083408, 841529096088, 841529087185, 841529082821, 841529201246, 841529089714, 841529085266, 841529083873, 841529083989, 841529104233, 841529089721
Producentens side: http://www.chrisking.com
Tilgængelighed
Anmeldelser (1)
Vedhæftede filer
Chris King Bottom Bracket Fit Guide
(152 kBytes)//Chris King
Chris King Fit Kit Instructions
(234 kBytes)//Chris King
Producent

Chris King

Alle produkter fra Chris King
Chris King Precision Components
2801 NW Nela St
Portland
OR 97210
USA
info@chrisking.com