DT Swiss

DT Swiss U 663 Rim - 20" | Clincher | Disc - black

Beskrivelse

DT Swiss U 663 Rim - 20" | Clincher | Disc - black

Holdbar fælg til hverdagens udfordringer

Alsidig, holdbar fælg, der uden problemer klarer selv større belastninger. Denne holdbare fælg er den ideelle løsning for urbane e-bikes, der takket være deres batterier også er velegnede til længere strækninger.
Den forstærkede fælgform er velegnet til en samlet vægt på op til 180 kg.

Detaljer om DT Swiss U 663 Felge - 20" | Clincher | Disc

  • dækgrænsefladen: Hooked / Crotchet tubeless TC
  • Ventilhul: Schrader (plus Presta-adapter)
  • Maks. systemvægt: 180 kg
  • ASTM-klassificering: 2
  • Anbefales til e-bikes (maks. 32 km/t eller maks. 250 watt)

 

DT Swiss
Datablad
Produktnavn: DT Swiss U 663 Rim - 20" | Clincher | Disc - black
Producent: DT Swiss
Varenummer: DTS701740
aktivitet: Cykling
materiale: Aluminium
anvendelse cykelsport: Trekking, E-cykel, MTB, By
bremsetype: Skivebremse
hjulstørrelse: 20" (406 mm)
ASTM: Kategori 2
ERD - effektiv fælg-Ø: 383mm
ETRTO: 30-406
øjer: enkelt
fælgbredde: 35mm
indre profilbredde: 30mm
fælgprofil-højde: 22mm
max. systemvægt: 180kg
modelår: 2026
kollektion: Helår
farve: Sort
vægt: 500g
producent-varekode: RDU663MDAB36SA5121
vægt-kilde: Producent
til dæktype: Clincher, Tubeless
antal egerhuller: 36
GTIN: 7613052558486
Producentens side: http://www.dtswiss.com
Tilgængelighed
Anmeldelser (1)
Producent

DT Swiss

Alle produkter fra DT Swiss
DT Swiss Deutschland GmbH
Albert-Einstein-Strasse 3
59302 Oelde
Germany

+49 25229959050
service.de@dtswiss.com